Chciałam Wam opowiedzieć o moim uczestnictwie w kursie home stagingu i uzyskaniu certyfikatu homestagera.
Nad udziałem zastanawiałam się dość długo. Nie byłam bowiem pewna czy będąc z wykształcenia architektem, jest mi to konieczne, czy studia architektoniczne nie nauczyły mnie wszystkiego w tym temacie. Jednak wgłębiając się w zasady home stagingu, jego historię i wszystkie zagadnienia, uświadomiłam sobie, że jest w tych kwestiach jeszcze dużo wiedzy do zdobycia, a projektowanie wnętrz to nie to samo co home staging.
W internecie znalazłam również odpowiednią ofertę z kursem i dogodnym terminem. Na rynku natrafiłam na kilka innych propozycji dotyczących takich kursów ale zdecydowałam się na ofertę od Educoncept - instytutu edukacji i kreatywności. Zachęciły mnie przede wszystkim pozytywne opinie i dobre recenzje byłych uczestników.
Teraz również ja mogę zaliczyć się do bardzo zadowolonych kursantek i serdecznie Wam ich polecić. Miejsce odbywania się zajęć, Katowice, było dla mnie dogodne, ponieważ znajduje się blisko mojego miejsca zamieszkania, tylko 200km ;).
Kurs podstawowy (stopień I) odbywa się w Katowicach dwa razy w roku, wiosną i jesienią, w domu modelowym Wolf System a Metamorfoza żywego organizmu (stopień II) tylko w Warszawie.
STOPNIE i PRZEBIEG KURSU
II STOPIEŃ to Home staging - metamorfoza żywego organizmu (moje cichutkie marzenie - ukończyć również ten drugi stopień)
W ofercie możecie odnaleźć również inne organizowane kursy, m.in.:
- Fotografia wnętrz
- Kurs projektowania wnętrz
- Kurs projektowania ogrodów
- Kurs dekoracji wnętrz
- Warsztaty tapicersko - stolarskie. Renowacja mebli. DIY
- Kurs Home staging + Home staging biznes (I stopień)
- Home staging - Metamorfoza żywego organizmu (II stopień )
A może myślisz, że tylko architekt/architekt wnętrz może zajmować się home stagingiem? Być może Twoja ścieżka zawodowa potoczyła się innym torem ale zawsze interesowałeś się, i dużą przyjemność sprawiało Ci urządzanie i aranżacja wnętrz? Nie wiesz czy Ty również mógłbyś się tym zajmować? Odpowiedź na to pytanie oraz na powyższe znajdziesz w dalszej części wpisu.
Z tekście znajdziesz również dużo zdjęć, które robiłam podczas kursu. Prezentują one "od kuchni" przebieg zajęć oraz efekt naszej pracy podczas zajęć praktycznych.
HOME STAGING to odpowiednie techniki, sposoby i metody przygotowania i prezentacji nieruchomości (tj. dom, mieszkanie, biuro, itp.) do zyskownej sprzedaży czy wynajmu w możliwie jak najkrótszym czasie, przy zastosowaniu jak najniższych nakładów finansowych co do wartości nieruchomości.
Home staging i jego techniki pomagają wyróżnić daną nieruchomość spośród konkurencyjnych ofert a nakłady na tę usługę są relatywnie niewielką inwestycją w porównaniu do korzyści, jakie one przyniosą przy zyskownej sprzedaży.
Home staging, w dosłownym tłumaczeniu - domowa inscenizacja, takie ustawienie, zaaranżowanie i prezentacja każdego pomieszczenia, dzięki czemu można pokazać przyszłym nabywcom danej nieruchomości jak dane wnętrze może być wykorzystywane, i jaką pełni lub może pełnić funkcję.
ZAJĘCIA TEORETYCZNE
Stage-It-Up organizują najbardziej kompleksowe i profesjonalne szkolenia adresowane do wszystkich zainteresowanych tą tematyką.
Podczas pierwszych dwóch dni omawiane były wszystkie zagadnienia z home stagingu: kto może się nim zajmować, jaka jest różnica między home stagingiem a projektowaniem wnętrz oraz wszystkie pozostałe informacje umożliwiające zabranie się do pracy jako homestager. Cały zakres wiedzy, którą nabędziecie podczas kursu możecie sprawdzić w dokładnym opisie oferty.
Tutaj odpowiem na jedno z pytań, które już wcześniej poruszyłam: Czy tylko architekt/architekt wnętrz może zajmować się home staging'iem? Odpowiedź brzmi - nie! Jeśli interesujesz się, i Twoją pasją są wnętrza możesz spróbować sił jako homestager. Mając jednak pewne predyspozycje, jakimi są poczucie estetyki, umiejętności organizacyjne, komunikacyjne i praca zespołowa, możesz osiągnąć sukces w tej branży.
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
Przystąpienie do głównego zadania poprzedzone było zajęciami z budowania zestawów kolorystycznych i kompozycyjnych. Pracowaliśmy z ogromną ilością próbników tkanin, tynków, zasłon, podłóg, płytek oraz wszelkich rodzajów materiałów dekoracyjnych.
GŁÓWNE PRAKTYCZNE ZADANIE KURSOWE
SYPIALNIA
Zdjęcie sypialni PRZED zmianami (sypialnia bardzo szara, ponura i mało przytulna)
Zdjęcia sypialni PO zmianach i nowe aranżacje
1. W odcieniach niebieskich / 2. W odcieniach różu / 3. W odcieniach czerwieni i granatu
ŁAZIENKA
Zdjęcie łazienki PRZED zmianami
Zdjęcia łazienki PO zmianach
1. Dodatki w odcieniach zielonych i niebieskich / 2. Dodatki w odcieniach pomarańczowych i zielonych / 3. Dodatki w odcieniach niebieskich
JADALNIA
Zdjęcia jadalni PO zmianach
1. Dodatki w odcieniach niebieskich / 2,3.Dodatki w odcieniach czarnym i białym / 4. Dodatki w odcieniach zielonych.
WŁASNY BIZNES W BRANŻY HOME STAGINGOWEJ
Trzeci dzień kursu to była teoria dotycząca wszystkich zagadnień i narzędzi niezbędnych do rozpoczęcia, założenia i prowadzenia własnego biznesu w branży homestagingowej.
Jak stawiać pierwsze kroki w tym biznesie, jakie są podstawowe narzędzia pracy homestagera, kontakt i współpraca z klientem oraz poprawna analiza zlecenia.
Uczestnicząc w kursie uzyskasz pełny zakres wiedzy i certyfikat ukończenia szkolenia. Po takim kursie nabierzesz dużej pewności, i myślę, że rozpoczęcie pracy w tym biznesie będzie łatwiejsze.
Mam nadzieję, że naświetliłam Wam ten temat i rozwiałam Wasze wątpliwości.
Jeśli mielibyście pytania, piszcie śmiało, albo w komentarzach albo w wiadomości prywatnej
__________________
lidia.gombos@wp.eu